«Διπλό» στο Ναρθάκι και πρόκριση για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου!

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝ Λάρισας προκρίθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (18/11) ο Αστήρ Μελισσοχωρίου, μιας και κέρδισε εκτός έδρας το Ναρθάκι με σκορ, 2 – 1!

Το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη συνεχίζει στον θεσμό, καθώς επικράτησε εκτός έδρας στο μοναδικό ματς που έγινε το μεσημέρι της Πέμπτης, παιχνίδι που είχε τρία γκολ, χαμένο πέναλτι από πλευράς Ναρθακίου όπως και σημαντικές χαμένες ευκαιρίες.

Στο 23ο λεπτό ο Θωμάς Καραμάνος τροφοδότησε την μπάλα στον Θοδωρή Ζαφειρίου και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ «άνοιξε» το σκορ για το Μελισσοχώρι.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό του αγώνα, το Ναρθάκι έφερε το ματς στα ίσια με τον Θεοδόση Τσιτσικλή με πλασέ ύστερα από λάθος στην άμυνα των φιλοξενουμένων.

Το 1 – 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου, με το Ναρθάκι να χάνει πέναλτι στο 65′. Ο Κώστας Μανταλιάς κέρδισε πέναλτι, ο Θεοδόσης Τσιτσικλής ανέλαβε την εκτέλεση ωστόσο ο Σωτήρης Κουκούτσης αντέδρασε σωστά και κράτησε τον Αστέρα Μελισσοχωρίου «ζωντανό» στο παιχνίδι.

Μάλιστα, το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ στο 84′ με σκόρερ αυτή την φορά τον Βαγγέλη Χαρούλη έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Θοδωρή Ζαφειρίου για το 1 – 2 που έδωσε και την πρόκριση στην ομάδα του Μελισσοχωρίου.

Τέλος, για το συγκρότημα του Γιάννη Βασιλείου απείλησαν οι Τσιτσικλής, Μουτκανάς και Μανταλιάς, ενώ για την ομάδα του Μάκη Αλεξούδη απώλεσαν σημαντικές ευκαιρίες οι Διαμαντής, Παλάντζας και Γουργιώτης…

Οι  Συνθέσεις

Α.Ο. Ναρθακίου (Γιάννης Βασιλείου): Ζεϊμπέκης, Κατσικόπουλος (50′ Καπετάνος), Λελετζής (75′ Σουλιώτης Β.), Γκούνης, Μπανιάς, Μπουλούτσος, Μανταλιάς (65′ Μπασδάνης), Χρόνης (75′ Σουλιώτης Ηλ.), Καψιώχας, Μουτκανάς, Τσιτσικλής.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Κουκούτσης, Ζουρλαδάνης, Γουργιώτης, Κολοβός, Αγγελακόπουλος, Σδράλης, Καραμάνος, Παλάντζας, Διαμαντής, Ζαφειρίου, Χαρούλης.