Είχε… «άσσο» στην επανάληψη!

Σε μια… «ματσάρα» με πολλές φάσεις, ανατροπές και γκολ, ο Παναγροτικός Νίκαιας πήρε την εντός έδρας νίκη με 4 – 2 επί της Δόξας Βλαχογιαννίου. Ολοκληρωτική ανατροπή στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι!

Έτσι κατάφεραν να πανηγυρίσουν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, φτάνοντας τους δέκα βαθμούς συνολικά. Από την άλλη το Βλαχογιάννι παρέμεινε στους τέσσερεις βαθμούς που είχε.

Με γκολ από τα… «αποδυτήρια», η Δόξα Βλαχογιαννίου κατάφερε να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους της και να προηγηθεί στο σκορ. Μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, ο Νίκος Γελαλής χρίστηκε σκόρερ για το 0 – 1 με πλασέ από πάσα του Αλεξίου.

Δεν το χάρηκε το γκολ όμως για… πολύ. Και αυτό γιατί μόλις τρία λεπτά μετά, ο Λευτέρης Μπέτσιος για τον Παναγροτικό Νίκαιας, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1 νωρίς νωρίς.

Γρήγορα ωστόσο κατάφεραν να… συνέλθουν οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Φακίτσα. Και αυτό γιατί στο 12′ ο Κωνσταντίνος Ιγγλέζος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, κάνοντας το 1 – 2 για το Βλαχογιάννι.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, με μία εκπληκτική αντεπίθεση διαρκείας ο Παναγροτικός κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, όχι μόνο να κάνει την ανατροπή, αλλά και να πάρει και τη νίκη.

Στο 71ο λεπτό, ο Ηλίας Χριστοδούλου, ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 2 – 2 με κεφαλιά. Για να έρθει μόλις τέσσερα λεπτά μετά ο Μιχάλης Γκανάβας να φέρει τα πάνω κάτω στο ματς για δεύτερη φορά, δίνοντας το προβάδισμα στην Νίκαια με 3 – 2 με πλασέ από ωραία ατομική ενέργεια μετά από κάθετη πάσα του Λέανδρου Γκατζούλη…

Το… «τρομακτικό» για τους αντιπάλους τους οκτάλεπτο, ολοκλήρωσε ο Γιάννης Βλαχάκης στο 78ο λεπτό, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 4 – 2 για τους γηπεδούχους.

Οι άνθρωποι της Δόξας Βλαχογιαννίου εκφράζουν προς το πρόσωπο του κ. Κουκούλη και των βοηθών του κ. Παπαγεωργίου και κ. Τζιμούρτο παράπονα για δύο περιπτώσεις πέναλτι στον αγώνα με τον Παναγροτικό Νίκαιας…

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλαμάτας, Μπέτσιος (60′ Νικολακούλης), Φάσσας, Περήφανος, Γεωργόπουλος (60′ Γκατζούλης), Παπακώστας, Χουσενάι, Γκουντίκας, Ανδρεόπουλος (46′ Χριστοδούλου), Γκανάβας (85′ Ψαρούλης Δ.), Βλαχάκης (87′ Καραφέριας).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Αναστασίου, Γκουρομπίνος, Πατσής, Φράντζας, Τσιάρας, Θάνος (70′ Κιόρι), Αλεξίου, Κοντοθανάσης, Φακίτσας (80′ Παπανικολάου), Γελαλής, Ιγγλέζος (75′ λ.τ. Μπάκος).