Είχε… «όρεξη» ο Δαμασιακός

«Καταιγιστικός» ήταν ο Δαμασιακός, ο οποίος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του και πήρε την εντός έδρας νίκη με 5 – 0 απέναντι στον Αετό Μακρυχωρίου. Σε μεγάλη μέρα ο Στέλιος Λέτσιος ή αλλιώς «Τσίλα» που μοίρασε τα τρία από τα πέντε τέρματα της ομάδας του.

Έτσι μετά την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής Α’ ΕΠΣ Λάρισας, ο Δαμασιακός έφτασε συνολικά τους 24 βαθμούς και βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας την απόστασή του από το 3ο Μαυροβούνι. Από την άλλη η ομάδα του Μακρυχωρίου, κατέχει την 13η θέση με δέκα βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ, λίγο μετά την ολοκλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς. Πιο συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θοδωρής Τσιάλτας πήρε έτοιμο γκολ από τον Στέλιο Λέτσιο, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής, ο Θοδωρής Τσιάλτας, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και την δεύτερη ασσίστ του Στέλιου Λέτσιου, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντάς της έτσι προβάδισμα ασφαλείας. Για να έρθει στο 67ο λεπτό ο Κυριάκος, να μην αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ του Μακρυχωρίου, κλειδώνοντας τη νίκη του Δαμασιακού με το 3 – 0.

Όμως οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί. Καθώς στο 85ο λεπτό, ήρθε ο Δεληχάς, για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0 και πάλι από ασσίστ του Λέτσιου. Ενώ στην «εκπνοή» της αναμέτρησης, χρίστηκε σκόρερ και ο Πέτρου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0 για τον Δαμασιακό με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τάσου Κυριάκου.