Εκκωφαντικός Φαλανιακός, σταμάτησε στα επτά γκολ!

Ένας εντυπωσιακός Φαλανιακός επικράτησε του Παναγροτικού Νίκαιας με σκορ, 7 – 1 σε ένα εκ των σημαντικών αγώνων της 14ης αγωνιστικής στην Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας και μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο!

Με την επιστροφή του στο γήπεδο της Φαλάνης ύστερα από αρκετούς μήνες, ο Φαλανιακός «χαμογέλασε» με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 7 – 1 και έφθασε τους τριάντα ένα βαθμούς ανεβαίνοντας παράλληλα και στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, ο Παναγροτικός Νίκαιας του Νίκου Παπανικολάου γνώρισε μία βαριά ήττα και παρέμεινε ψηλά στην βαθμολογία έχοντας τριάντα βαθμούς.

Στα του αγώνα, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης σκόραρε και πάλι για τον Φαλανιακό ανοίγοντας το σκορ στο 15′, ενώ ο Μιχάλης Γκανάβας έφερε το ματς στα ίσια για το 1 – 1 στο 22ο λεπτό.

Στην επανάληψη και στο 53′, ο Τόλης Γαρυφαλλόπουλος έβαλε τον Φαλανιακό και πάλι μπροστά στο σκορ για το 2 – 1 και εννέα λεπτά μετά ο Κώστας Τσιάκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

Στο 71ο λεπτό  ήρθε η σειρά του Μπλέντι Μούτσα να σκοράρει για το 4 – 1, ενώ πέντε λεπτά διεύρυνε το σκορ σε 5 – 1 ο Αποστόλης Νάστας.

Στη συνέχεια βρήκαν δίχτυα και πάλι οι Τόλης Γαρυφαλλόπουλος (81′) και Μούτσα Μπλέντι (90′) για το τελικό σκορ, 7 – 1 δίνοντας έτσι και διαστάσεις θριάμβου με την επιστροφή του Φαλανιακού στο γήπεδο της Φαλάνης!

Μάλιστα, στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια σε προσπάθειες τους με τους Κώστα Τσιάκο και Τόλη Γαρυφαλλόπουλο, ενώ ο Παναγροτικός Νίκαιας είχε στιγμές με τους Αλέξανδρο Φάσσα και

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Αναστασίου, Καραμπούζης (80′ Μαχαίρας), Γιαννακόπουλος, Λάιος, Σιάτρας, Μπλέντι Σ. (80′ Λυγούρας), Πανταζής Ηλ. (72′ Πανταζής Γ.), Μπλέντι Μ., Γκιουρσάνης (62′ Νάστας), Τσιάκος (72′ Αντωνόπουλος), Γαρυφαλλόπουλος.

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Ξιώνης (55′ λ.τ. Περήφανος), Ψαρούλης (55′ Αλατάς), Σώκος, Ακρίβος, Τσιάρας (46′ Τσούρα), Χουσενάι, Φάσσας, Γκανάβας, Γκουντίκας (70′ Πετράκης), Χριστοδούλου.