Εκτός συνέχειας και η Κ17

Μετά την Κ15, εκτός συνέχειας έμεινε και η Κ17, χάνοντας με 2 – 3 στο Στάδιο Αλκαζάρ από την ΕΠΣ Θεσσαλίας. Δύο γκολ για τους Βολιώτες σημείωσε ο Νούλας (πρώτο και τρίτο), προσωρινά σε 1 – 1 είχε ισοφαρίσει η Λάρισα με τον Χατζή.

Μόλις στο 7ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν λάθος υπολογισμό της μπάλας του Δραχαλίβα και άνοιξαν στο σκορ. Ο Τίτου εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι και εντός της μικρής περιοχής ενώ ο Δραχαλίβας έμοιαζε να ελέγχει την μπάλα, αυτήν του έφυγε μέσα από τα χέρια και ο Νούλας που «καραδοκούσε» από κοντά στην έσπρωξε στα δίχτυα για το 0 – 1.

Δύο λεπτά αργότερα μετά από συνδυασμό του Τίτου με τον Καφετζή, ο πρώτος σούταρε από πλεονεκτική θέση ψηλά άουτ, για να φτάσουμε στο 16′ στο γκολ της ισοφάρισης. Και πάλι από κόρνερ.

Αυτήν την φορά για το Λαρισινό συγκρότημα εκτέλεσε από δεξιά ο Μαρούδας το κόρνερ με τον Φώλια να πιάνει την κεφαλιά μόνος του από την καρδιά της άμυνας των φιλοξενουμένων, βλέποντας τον Δαμασιώτη να του λέει εξ’ επαφής… όχι. Η μπάλα αρχικά απομακρύνθηκε με τον Χατζή να μαζεύει το… ριμπαόυντ και μετά από ατομική ενέργεια σούταρε εύστοχα στην απέναντι γωνιά του Δαμασιώτη για το 1 – 1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Στο 33′ οι γηπεδούχοι και πάλι από εκτέλεση κόρνερ και πάλι από τα δεξιά και πάλι με τον Μαρούδα, είδαν την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Δαμασιώτη, για να οδηγηθούμε με το 1 – 1 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και… κάτι (63′) ο Καφετζής έβαλε την ΕΠΣ Θεσσαλίας και πάλι μπροστά στο σκορ, με τον Νούλα να πετυχαίνει το δεύτερό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 84′ και να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους Βολιώτες.

Το μόνο που κατάφερε η ΕΠΣ Λάρισας, ήταν να μειώσει στο σκορ τρία λεπτά (87′) αργότερα με τον Γαργάλα για το τελικό 2 – 3.

ΕΠΣ Λάρισας (Δημήτρης Τσέτσιλας): Δραχαλίβας, Μπόρος, Ιορδανίδης, Γαργάλας, Τάφα, Φώλιας, Χατζής (73′ λ.τ. Κουρδής), Αρσένης (61′ Βασιλειάδης), Χριστώνης, Μαρούδας (69′ Μπέης), Κωνσταντίνου (46′ Χατζησαββίδης).

ΕΠΣ Θεσσαλίας (Αντώνης Μάνδαλος): Δαμασιώτης, Χασιώτης (64′ Βαρελόπουλος), Λυκουρίνος, Στάμος, Γεωργιτζίκης, Γκουγκουλής, Δημόπουλος, Νούλας, Καφετζής (78′ Κανούτας), Τίτου (52′ Γεωργακόπουλος), Χασάπης (64′ Καραγιαννόπουλος).