Εμφατική η δεύτερη νίκη για τον Φιλοκτήτη!

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας σημείωσε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, καθώς κέρδισε τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με σκορ, 5 – 2!

Η ομάδα της Κατερίνας Τσιαπάνου υποδέχθηκε στην Μελιβοία τον Πανιώνιο και το τελικό αποτέλεσμα έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στον Φιλοκτήτη.

Έτσι, η ομάδα της Μελιβοίας έφθασε τους έξι βαθμούς και αναρριχήθηκε στη 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Γιάννη Κυρμιτζόγλου έμεινε στον ένα βαθμό και την ένατη θέση της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» στο ματς και στα πρώτα εξήντα δευτερόλεπτα (!), ο Παναγιώτης Πασιάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ ευτύχησε να βάλει τον Φιλοκτήτη μπροστά στο σκορ και ο Άρης Καπετάνιος διπλασίασε τα τέρματα στο 7ο λεπτό για τους γηπεδούχους.

Η μείωση του σκορ έγινε στο 12ο λεπτό για τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και το 2 – 1, με τον Κώστα Γιαννουλέα να αξιοποιεί την εκτέλεση κόρνερ του Βλάχου στο 19′ και με κεφαλιά να πετυχαίνει το 3 – 1.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Σπύρος Σιμσιρής ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 1 με σουτ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 71′ ο Άρης Καπετάνιος βρήκε δίχτυα ξανά και πέτυχε το 5 – 1. Το τελικό σκορ και το 5 – 2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κατερίνα Τσιαπάνου): Τσικρίκης, Πασιάς Π. (75′ Χαρατσής), Λαδάς, Γκουντάρας, Μαλλιάρας, Γιαννουλέας, Βλάχος, Ντούμος (40′ λ.τ. Γιαννακός), Καπετάνιος, Σιμσιρής (80′ Πασιάς Δ.), Χονδροδήμος (80′ Κουβαράς).