Εμφατικό «διπλό» και πρώτη θέση για τον Φιλοκτήτη!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την Μαρμαρίνη ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας κι έτσι αναρριχήθηκε στην 1η θέση του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας μαζί με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου ύστερα από την 6η αγωνιστική.

Το τελικό σκορ, 1 – 4 έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα της Κατερίνας Τσιαπάνου κι έτσι ο Φιλοκτήτης ανέβηκε στην πρώτη θέση με δέκα πέντε βαθμούς έχοντας την πρωτιά μάλιστα με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου που κέρδισε στην Γαλήνη.

Από την άλλη, το σύνολο των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το ματς της 6ης «στροφής» του πρωταθλήματος και έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Στο 19ο λεπτό ο Παναγιώτης Αγγέλης «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα για τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης με πλασέ από εκτέλεση φάουλ του Παύλου Κυμπούρη, με τον Φιλοκτήτη να φθάνει στην ισοφάριση του σκορ στο 34ο λεπτό με τον Άρη Καπετάνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Παναγιώτης Πασιάς με δική του προσπάθεια. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την απόφαση αυτή να δοθεί πέναλτι έχοντας διαφορετική άποψη.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 51′, ο Νίκος Γκουντάρας ανέτρεψε το εις βάρος σκορ των φιλοξενουμένων και πέτυχε το 1 – 2 με μακρινό δυνατό σουτ, με τον ίδιο παίκτη να αποβάλλεται στο ίδιο λεπτό και στον πανηγυρισμό με απευθείας κόκκινη κάρτα για διαπληκτισμό με αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Χρήστος Μαλλιάρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3, με τους «κόκκινους» να μένουν με δέκα παίκτες κι αυτοί στο 68′ μετά την αποβολή του Γκέκα.

Το τελικό 1 – 4 για την ομάδα της Κατερίνας Τσιαπάνου διαμόρφωσε στο 86′ ο Άρης Καπετάνιος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Οι άνθρωποι του Χειμάρρου Μαρμαρίνης εκφράζουν πολλά παράπονα για τις αποφάσεις του κ. Χήτου στο σημερινό παιχνίδι με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Μπρούσας, Γκέκας, Νάστος, Λιόλιος, Σταμελάκης (76′ Καλαϊτζίδης), Καραπαρίσσης, Κυμπούρης, Λιόγκας (76′ Καραμάνης), Καραγεώργος (29′ λ.τ. Χατζηβασιλείου), Αγγέλης (58′ Καρπέτης), Κακαλούλης (58′ Γιαννάκης).

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κατερίνα Τσιαπάνου): Χονδροδήμος, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Γκουντάρας, Σιμψιρής, Καπετάνιος, Μαλλιάρας, Γιαννουλέας, Βλάχος, Χαρατσής (65′ Ασίκογλου), Γιαννακός.