Ενδιαφέροντα ματς στην Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας, ρεπό έχει ο 3ος όμιλος

Στους δύο από τους τρεις ομίλους της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας έχει μπάλα σε αυτό το Σαββατοκύριακο (27-28/11)…

Συγκεκριμένα, στις 15:00 γίνεται η σέντρα στον 1ο όμιλο για την 6η αγωνιστική το μεσημέρι της Κυριακής, με τον 2ο όμιλο να «παίζει» μπάλα το μεσημέρι του Σαββάτου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος…

Στον 3ο όμιλο υπάρχει ρεπό κι έτσι τέσσερις ομάδες έχουν την ευκαιρία να αγωνιστούν σε εξ’ αναβολής ματς, με την Ραχούλα να υποδέχεται το Σάββατο (27/11) τους Αγίους Αναργύρους για την 6η αγωνιστική και το Ελευθεραί να αντιμετωπίζει το Ναρθάκι για την 4η αγωνιστική την Κυριακή στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος…

Το πρόγραμμα στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Δασοχώρι 28/11 Τύρναβος
Βαλανίδα 28/11 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Λαρισαϊκός 28/11 Βερδικούσια
ΑΕΛ 28/11 Νεάπολη
Δένδρα 28/11 Δρυμός
Ρεπό Προμηθέας

Η Βαθμολογία (5η Αγωνιστική)

1. Τύρναβος      10 – 7   12
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      7 – 6   10
3. Δένδρα      11 – 5   9 *
4. Βαλανίδα      11 – 9   7
5. Νεάπολη      10 – 8   7
6. Προμηθέας      9 – 10   7
7. ΑΕΛ      8 – 7   5
8. Δρυμός      6 – 7   4 *
9. Βερδικούσια      6 – 7   4 *
10. Λαρισαϊκός      7 – 8   4 *
11. Δασοχώρι      4 – 15   1 *

* Έχει κάνει το ρεπό.

Το πρόγραμμα στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Συκούριο 27/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Γλαύκη 27/11 Πυργετός
Μελισσοχώρι 27/11 Μαρμαρίνη
Πανιώνιος 27/11 Γαλήνη
Αιγάνη 27/11 Ηρακλής Χάλκης
Ρεπό Καλοχώρι

Η Βαθμολογία (6η Αγωνιστική)

1. Μελισσοχώρι       17 – 4   15
2. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      16 – 6   15
3. Συκούριο      13 – 4   14
4. Γλαύκη      12 – 0   12 *  **
5. Ηρακλής Χάλκης      7 – 3   8 *  **
6. Καλοχώρι      6 – 13   6
7. Μαρμαρίνη      5 – 18   4
8. Αιγάνη      6 – 14   3 *
9. Πανιώνιος      5 – 13   2 *
10. Πυργετός      6 – 13   2 *
11. Γαλήνη      3 – 8   1 *

* Έχει κάνει ρεπό.
** Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Τα εξ’ αναβολής ματς για τον 3ο όμιλο:

Ραχούλα 27/11 Άγιοι Ανάργυροι
Ελευθεραί 28/11 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (6η Αγωνιστική)

1. Υπέρεια      12 – 5   11 *
2. Κουτσόχερο      10 – 5   11
3. Άγιοι Ανάργυροι      7 – 1   8 * **
4. Πελασγιώτιδα      6 – 2   8 **
5. Ανθούπολη      9 – 10   8
6. Χαλκιάδες      8 – 9   6
7. Ιπποκράτης      7 – 7   5 *
8. Ναρθάκι      6 – 12   5 **
9. Ελευθεραί      4 – 5   4 * ***
10. Μάνδρα      4 – 12   2 *  **
11. Ραχούλα      6 – 11   0 *  ***

* Έχει κάνει το ρεπό.
** Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
*** Έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.