Εντυπωσιακή Ανθούπολη, υπέταξε τον Α.Ο.Ν.

Εντυπωσιακή ήταν η Ανθούπολη κόντρα στον Ναρθάκι, του οποίου επικράτησε με 4 – 0, στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας. MVP της αναμέτρησης ο Νίκος Βλησαρούλης που είχε συμμετοχή σε όλα τα γκολ της ομάδας του.

Η ομάδα του Βάιου Καραφέρη έφτασε τους 8 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, αφήνοντας την ομάδα του Γιάννη Βασιλείου στην συγκομιδή των πέντε πόντων.

Ο «χορός» των τερμάτων άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Νίκος Ζεϊμπέκης απομάκρυνε την μπάλα κάπως «άγαρμπα» με τον Νίκο Βλησαρούλη να μαζεύει το ριμπάουντ και με μαρκινό σουτ τον «ψηλοκρέμασε» μιας και ήταν εκτός θέσης, ανοίγοντας έτσι τον δρόμο για την νίκη για τους «βυσσινί» της Ανθούπολης.

Δύο τα τέρματα της Ανθούπολης έκανε στο 24′ ο Βασίλης Σκορδίλης με «μονοκόμματο» σουτ και αφού η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι της εστίας του Ζεϊμπέκη, εκμεταλλευόμενος σέντρα του Νίκου Βλησαρούλη.

Συνέχεια στο σκοράρισμα οι γηπεδούχοι έδωσαν στην επανάληψη.

Στο 62′ ο Βλησαρούλης κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά στην γωνία του γηπέδου και τροφοδότησε όμορφα τον Βασίλη Σκορδίλη στην περιοχή και δεξιά πριν αυτός «σπάσει» την μπάλα στον επερχόμενο σαν τρέιλερ από πίσω, Χρήστο Ευαγγέλου, που με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Το τελικό 4 – 0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό με ατομική προσπάθεια ο Ιζάι.

Α.Ο. Ανθούπολης (Βάιος Καραφέρης): Αναστασίου, Καφανέλης Απ., Σπαρτής, Τσουμπίκας, Παπαστάθης, Ευαγγέλου, Βλησαρούλης, Κατσανάκης, Λεμονής, Σκορδίλης, Ιζάι.

Αγωνίστηκαν και οι: Δημόπουλος, Βράκας, Τίρχας.

Α.Ο. Ναρθακίου (Γιάννης Βασιλείου): Ζεϊμπέκης, Κατσικόπουλος, Μπανιάς, Αρσενόπουλος (66′ Σουλιώτης Ηλ.), Γκούνης (46′ Μπασδάνης), Καπετάνος, Μπουλούτσος, Χρόνης, Μουτκανάς, Τσιτσικλής.