Εντυπωσιακή νίκη για το Κιλελέρ, έχασε έδαφος ο Οικονόμος

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε το μεσημέρι της Κυριακής (13/03) το Κιλελέρ, μιας και κέρδισε τον Οικονόμο Τσαριτσάνης στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ με σκορ, 2 – 0!

Η ομάδα του Φερραίου Γιαννακού έφθασε στην πολυπόθητη νίκη με δύο γκολ στην επανάληψη και έφθασε τους σαράντα έξι βαθμούς.

Η σπουδαία νίκη για το Κιλελέρ έφερε το άσχημο αποτέλεσμα στον Οικονόμο Τσαριτσάνης που «κυνηγάει» την πρώτη θέση και τον Δωτιέα Αγιάς στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής το σύνολο του Νίκου Φώλλα παρέμεινε στην 2η θέση έχοντας σαράντα οκτώ βαθμούς, με τον Δωτιέα να αυξάνει την διαφορά στους έξι βαθμούς ενόψει και της συνέχειας…

Τα δύο γκολ για τους «κιτρινόμαυρους» σημειώθηκαν στην επανάληψη. Συγκεκριμένα, ο Χρήστος Τζέκα ευτύχησε να βάλει το Κιλελέρ μπροστά στο σκορ στο 75′ με πλασέ ύστερα από λάθος των αμυντικών του Οικονόμου, για να έρθει ο Αλέκος Κουβελάς στο 83′ και να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων για το τελικό αποτέλεσμα με διπλή προσπάθεια από κοντά κι ενώ η μπάλα αρχικά είχε σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παναγιώτη Νούσια.

Κιλελέρ (Φερραίος Γιαννακός): Παναγιωτόπουλος, Γαρουφαλιάς, Ζιόμπουρας, Χατζηλιάδης, Τσακίρης, Κορδαλής, Ντιντής, Καρακάνος (83′ Μηλίγκας), Κουβελάς, Αναδολού (70′ Τζέκα), Ζάχος (70′ Παπαχρήστος).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Νίκος Φώλλας): Νούσιας, Ντούφας, Γκαντούνας, Αθανασούλης, Αυλογιάρης, Πάτσης, Ντάλλας (74′ Σεμερτζίδης (85′ λ.τ. Γεωργούλης)), Πούτας, Βλαχάκης, Δραχαλίβας, Μπουμπουνάρας.