Εντυπωσιακός Α.Ο. Αμπελοκήπων παραμένει σε τροχιά… κορυφής!

Μετά την στείρα, 0 – 0 ισοπαλία με τον Τοξότη Λάρισας, οι Αμπελόκηποι κέρδισαν με το εμφατικό 5 – 1 τον Μαρίνο Αντύπα στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 2ου Ομιλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας.

Με την νίκη αυτήν οι Αμπελόκηποι έφτασαν τους 13 βαθμούς και διατήρησαν την διαφορά των δύο μόις βαθμών από την κορυφή του 2ου Ομίλου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον «χορό» των τερμάτων μόλις στο 13ο λεπτό. Ο Μαρούδας ήταν αυτός που πέτυχε το 1 – 0 για να δώσει την σκυτάλη στο 28′ στον Παρασκευούδη για το 2 – 0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Παρασκευούδης κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος εκτέλεσε για το 3 – 0. Στο 78′ ο Γιούγκα με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0, ενώ στο 80′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 5 – 0.

Το μόνο πο κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 85′ σε 5 – 1. Μάλιστα οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι με τον Πύρρο στο 90′.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Τσαμάκος, Καραβασώνης (65′ Βασιλόπουλος), Δούκας, Νταρής, Παζάρας, Πύρρος, Σφέτσος (70′ Κωνσταντάρας), Τσιπλικιάρης (75′ Κουτρουμάνος), Αντωνίου, Μαρούδας (70′ Χολέβας), Παρασκευούδης (75′ Γιούγκα).