Εντυπωσιακός Γκουντίκας «οδηγεί» τον Παναγροτικό στη κορυφή!

Νέα νίκη και μάλιστα με εμφατικό σκορ (4 – 0) πέτυχε ο Παναγροτικός Νίκαιας, καθώς κέρδισε τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ εντός έδρας στο γήπεδο «Ανδρέας Τσιβούλης».

Οι «πράσινοι» που πραγματοποιούν εντυπωσιακό ξεκίνημα έφθασαν τους δώδεκα βαθμούς και βρίσκονται στη πρώτη θέση μαζί με τους Φαλανιακό, Δωτιέα Αγιάς, Κιλελέρ, Οικονόμο Τσαριτσάνης και Αχιλλέα Φαρσάλων!

Από την άλλη, το Αβέρωφ μετά τις ριζικές αλλαγές σε διοικητικό αλλά και προπονητικό κομμάτι μεσοβδόμαδα, είχε τον Γιώργο Παπαντωνίου στο ντεμπούτο του στην άκρη του πάγκου και συνεχίζει τη προσπάθεια του δίχως βαθμό.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Νέλι Χουσενάι «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση με μακρινό σουτ, ενώ γρήγορα – γρήγορα ο Παναγροτικός διπλασίασε τα τέρματα του στο 12′ με τον Δημήτρη Ανδρεόπουλο στο δεύτερο δοκάρι μετά από φάση διαρκείας στη περιοχή των φιλοξενουμένων.

Τέσσερα λεπτά μετά, το σύνολο του Νίκου Παπανικολάου πέτυχε και τρίτο τέρμα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Αχιλλέα Γκουντίκα έπειτα από σέντρα του Γρηγόρη Περήφανου!

Αυτό, ήταν και το σκορ ημιχρόνου στη Νίκαια, με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Γκουντίκα, να σημειώνει και δεύτερο τέρμα στο 87′ για το 4 – 0 που αποτέλεσε και το τελικό σκορ!

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Γκανάβας, Ξιώνης, Ψαρούλης Αντ., Γκουντίκας, Περήφανος, Σώκος, Ακρίβος, Χουσενάι, Ανδρεόπουλος, Μούλιας.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Γιώργος Παπαντωνίου): Τζήκας, Κυρίτσης, Μανώλης, Σπαρτής, Τσούτσος, Παπαναστασούλης, Μπέης, Ντέκας, Ζήκος, Κανιούρας, Γραμμένος.