Εντυπωσιακός ο Παναγροτικός!

Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση, ο Παναγροτικός Νίκαιας έκαμψε την αντίσταση του πολύ δυνατού Μαυροβουνίου, επικρατώντας του εντός έδρας με 4 – 2 για την 20ή Αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους και να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία. Πιο συγκεκριμένα στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γκανάβας βρέθηκε σε θέση βολής και με πλασέ δεν αστόχησε, στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Ριζόπουλου για το 1 – 0.

Στη συνέχεια του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να επαναφέρουν τις ισορροπίες στο ματς. Εν τέλει δεν άργησαν και πολύ να απαντήσουν στο γκολ που είχαν δεχτεί. Καθώς στο 37ο λεπτό, ο Μπετσής με όμορφο σουτ από ασίστ του Φακίτσα, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Ωστόσο το Μαυροβούνι δεν μπόρεσε να κρατήσει την ισοφάριση για πολύ ώρα, καθώς ο Παναγροτικός Νίκαιας βρήκε για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Λίγο πριν την «εκπνοή» του ημιχρόνο και πιο συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό, ο Σώκος με ψύχραιμο σουτ και τη βοήθεια του δοκαριού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του με 2 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, το ματς ξεκίνησε όπως είχε τελειώσει το πρώτο μέρος. Με γκολ. Καθώς στο 55ο λεπτό του αγώνα, ο Δημήτρης Μανακούσιος με μία εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, βρήκε στόχο, δίνοντας απόσταση… ασφαλείας στο σκορ για την Νίκαια, με το 3 – 1 να είναι γεγονός.

Το ματς είχε πάρει έναν ανεξέλεγκτο ρυθμό, με τη μπάλα να πηγαίνει συνεχώς πάνω – κάτω και να δημιουργούνται αρκετές φάσεις εκατέρωθεν. Το Μαυροβούνι με τη σειρά του στο 62′ κατάφερε να μειώσει σε 3 – 2 και να ξαναμπεί στο ματς μετά από κεφαλιά του Λιλολάρι και αφού η μπάλα βρήκε και σε αμυντικούς κατέληξε στα δίχτυα του Νικολακούλη. Αυτό δεν επηρέασε τον Παναγροτικό που απάντησε άμεσα.

Ο οποίος πέντε λεπτά μετά, κατάφερε να επαναφέρει το προβάδισμα δύο τερμάτων που είχε, όταν ο Δημήτρης Μανακούσιος εκτέλεσε κόρνερ και με κεφαλιά ο Θανάσης Παπακώστας σκόραρε και έκανε το 4 – 2, που ήταν και το τελικό σκορ.