«Εξάστερη» Ραχούλα!

Ασταμάτητη ήταν η Δόξα Ραχούλας, η οποία επικράτησε με το εμφατικό 6 – 1 της Αναγέννησης Φαρσάλων για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη της Ραχούλας για φέτος, ταυτόχρονα ήταν και οι πρώτοι βαθμοί, ενώ να σημειώσουμε πως έχει και ένα ματς λιγότερο. Ενώ η Αναγέννηση Φαρσάλων έπεσε στη τελευταία θέση με έναν βαθμό.

Δυναμικά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι από πολύ νωρίς μπήκαν μπροστά στο σκορ. Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μιχάλης Θεοχαρούλης «άνοιξε» το σκορ για τη Δόξα Ραχούλας με όμορφη απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Η απάντηση της Αναγέννησης ήρθε στο 17′, όταν ο Πολύζος μείωσε σε 2 – 1 βάζοντας την Αναγέννηση ξανά στο ματς.

Όμως ακολούθησε ένας επιθετικός μονόλογος για τη Ραχούλα. Καθώς ο Βασίλης Αργυρακούλης με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (39′, 41′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα του ματς δεν άλλαξε, και οι γηπεδούχοι στο 74′ με γκολ του Βαγγέλη Θεοδώρου έφτασαν στο 5 – 1. Ενώ στο 85′ ο Αντώνης Μηταλούλης σκόραρε και αυτός, διαμορφώνοντας το τελικό 6 – 1 για τη Δόξα Ραχούλας, ενώ η Ραχούλα είχε και δοκάρι στο 78′ με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο…

Δόξα Ραχούλας (Γιάννης Βαΐτσης): Κυρανούδης, Θεοχαρούλης (70′ Μηταλούλης), Τζάνακας, Σκάκος, Γκαλίτσιος (52′ Θεοδώρου), Καραγκιόζης, Ριζούλης (57′ Γκαραβέλης), Παπαδόπουλος, Βλησαρούλης Ν., Σταμπουλάκης, Αργυρακούλης (70′ Λαζαρίδης).