«Εξάσφαιρος» ο Απόλλων!

Εύκολο μεσημέρι είχε ο Απόλλων Λάρισας, ο οποίος συνέτριψε με 6 – 0 τον Ιπποκράτη, εντός έδρας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις ξεκίνησαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ευτύχησαν σε μία από τις πρώτες τους επισκέψεις στην αντίπαλη περιοχή να ανοίξουν το σκορ. Ήταν μόλις το 6ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Χατζηλιόντας με ωραία ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1 – 0.

Ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Τσιούτσιας με όμορφο τελείωμα σημάδεψε σωστά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Μάλιστα ο ίδιος ποδοσφαιριστής, στο 24′ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, ανεβάζοντας έτσι τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Ο επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί, διότι λίγο πριν την εκπνοή το πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44′, ο Γιασιάς χρίστηκε σκόρερ και έκανε το 4 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν στον αγωνιστικό χώρο και στο 55′ ο Θωμάς Γερεντές, με ωραία ενέργεια έκανε το 5 – 0, για να έρθει έξι λεπτά αργότερα ο Τσαπατόρης να διαμορφώσει το τελικό 6 – 0.