Επέστρεψαν τα χαμόγελα στη Δήμητρα Γιάννουλης

Ποιος είδε την Δήμητρα Γιάννουλης και δεν την φοβήθηκε!

Μία μόλις αγωνιστική μετά την βαριά ήττα με 4 – 1 στο Μακρυχώρι από τον Αετό, η Δήμητρα Γιάννουλης επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα και σημείωσε την 4η της νίκη σε αγωνιστικές στον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣ Λάρισας. «Θύμα» της με σκορ 4 – 0 η Ακαδημία Ελασσόνας.

Έτσι η Δήμητρα Γιάννουλης έμεινε στη δεύτερη θέση του Ομίλου με 12 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τον Αετό Μακρυχωρίου. Στον αντίποδα η Ακαδημία Ελασσόνας έμεινε στη τελευταία θέση χωρίς βαθμό.

Τον χορό των τερμάτων για τους Γιαννουλίτες άνοιξε μόλις στο 11ο λεπτό ο Καρέλας με τον Έργκι Τάφα να χάνει πέναλτι για να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 17ο λεπτό.

Τελικά δύο τα τέρματα της Δήμητρας έκανε πριν το ημίχρονο, ο Γραβάνης στο 28ο λεπτό, με τους «πράσινους» να οδηγούνται στη παράταση με το υπέρ τους 2 – 0.

Στην επανάληψη και στο 54′ ο Τσανακτσίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 εξασφαλίζοντας το τρίποντο για την ομάδα του Μάκη Αλεξούδη. Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε στο 65′ ο Τσακμάκης.