Επέστρεψε… εμφατικά!

Τι και αν βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ; Η Δόξα Βαλανίδας παίζοντας ανά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3 – 1 του Κεραυνού Δένδρων.

Φτάνοντας παράλληλα στη πρώτη της νίκη για τη φετινή αγωνιστική περίοδο στον 1ο όμιλο της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας. Έτσι μετά από τρεις αγωνιστικές, έφτασε τους 4εις βαθμούς, όσους βαθμούς έχει και ο Κεραυνός.

Ο οποίος Κεραυνός κατάφερε από νωρίς να αιφνιδιάσει τους αντιπάλους του, όταν στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μανώλης Βόραδας νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές της Βαλανίδας ακολούθησαν κατά… γράμμα τις οδηγίες του προπονητή τους, Βαγγέλη Μάνου, ο οποίος τους οδήγησε στην ανατροπή. Με το «καλημέρα» της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48′ ο Τάσος Χατζηγρηγορίου ισοφάρισε σε 1 – 1 μετά από ωραία ατομική ενέργεια.

Για να έρθει στο 76ο λεπτό, ο Βασίλης Δεμερτζής να φέρει τα πάνω – κάτω στο ματς, δίνοντας το προβάδισμα στη Δόξα Βαλανίδας με 2 – 1. Το… «κερασάκι στη τούρτα» έβαλε στο 88′ ο Χρήστος Καραγιάννης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 με ψηλοκρεμαστό σουτ!

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Χαλίλ (46′ Καραγιάννης Χρ.), Καρβέλης Αντ., Τσαμούρας (82′ Γκαλοφάγκας), Τέλιος (70′ Μαβίδης), Σκριάπας, Θάνος, Βαλιώτης Ηρ. (46′ Δεμερτζής), Χατζηγρηγορίου, Παλάντζας Ν. (82′ Καρβέλης Γ.), Αρσένης.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Σκριάπας, Δασκαλόπουλος, Καρράς, Κωστάκης, Παπαχατζής, Καλέσης Αχ., Γκάτης, Βόραδας, Πέρπερας, Σερδένης.