Επιβλητικός ξανά ο Φαλανιακός!

Ακόμη μία εκκωφαντική νίκη σημείωσε στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας ο Φαλανιακός, καθώς συνέτριψε το νεανικό σύνολο του Αβέρωφ με σκορ, 6 – 1!

Το συγκρότημα του Κώστα Νεμπεγλέρα τερμάτισε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας σαράντα βαθμούς κι ενώ μεσοβδόμαδα μέτρησε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΛ, ενώ από την άλλη το νεανικό σύνολο του Φώτη Πλίτση τερμάτισε στην προτελευταία θέση έχοντας πέντε βαθμούς.

Στο 10ο λεπτό του αγώνα ο Αποστόλης Νάστας έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ τον Φαλανιακό και επτά λεπτά μετά, ο Δημήτρης Σιάτρας έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Το Αβέρωφ μπήκε και πάλι στο ματς μειώνοντας σε 1 – 2 με τον Γιάννη Κουτζαηλία στο 29′, ενώ ο Κώστας Τσιάκος στο 41ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1 – 3.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Μπλέντι Μούτσα σκόραρε για το 1 – 4, ενώ στην επανάληψη και στο 64ο λεπτό ο Βασίλης Λόλας έγραψε το όνομα του στην σχετική λίστα των σκόρερ για το 1 – 5.

Το τελικό αποτέλεσμα (1 – 6) διαμόρφωσε ο Κώστας Τσιάκος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι στο 79′.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Μάνος (75′ Παπαϊωάννου), Γραμμένος (75′ Αποστόλου), Μπαντέλας, Σπαρτής, Παπαναστασούλης, Γκουγκουλιάς, Κουτζαηλίας, Κανιούρας, Ζήκος (65′ Γιαννούκας), Μπέης (75′ Σδράλης), Κουτσογιάννης (65′ Σπανός).

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Αναστασίου (70′ Κουτσογιαννούλης), Καραμπούζης, Μαχαίρας (57′ Μπλέντι Σ.), Λάιος, Σιάτρας, Πανταζής Γ., Πανταζής Ηλ. (46′ Αντωνόπουλος), Νάστας (46′ Παπαγεωργίου), Μούτσα (70′ Γαρυφαλλόπουλος), Τσιάκος, Λόλας.