Επιβλητικός ο Δωτιέας Αγιάς, αύξησε την διαφορά…

Την εντός έδρας νίκη με σκορ, 5 – 0 πανηγύρισε ο Δωτιέας Αγιάς απέναντι στον Σμόλικα Φαλάνης για την 15η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Η ομάδα των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου σημείωσε ακόμη μία εμφατική νίκη στο πρωτάθλημα και έφθασε τους τριάντα εννέα βαθμούς. Μάλιστα, εκμεταλλεύτηκε και την ισοπαλία της Τσαριτσάνης στην Νίκαια κι έτσι βρίσκεται στο +3 από τον δεύτερο, Οικονόμο.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Γιώργου Μάτου δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το παιχνίδι στο γήπεδο της Ανάβρας και παρέμεινε στους είκοσι βαθμούς και την 9η θέση της βαθμολογίας.

Ο Γιώργος Τσατσαλίδης ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Δωτιέα Αγιάς στο 10ο λεπτό με σουτ από ασίστ του Δημήτρη Γκατζούλη, ενώ στο 36′ ο Δημήτρης Δημολιός έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους με σουτ από θέση βολής.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κόκκινοι» ολοκλήρωσαν την νίκη τους με τρεις εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι των Γιώργου Λεσάι (50′ και 58′), πέναλτι που κέρδισε ο Γιώργος Τσατσαλίδης και Κωνσταντίνου Μακρή (64′) που κέρδισε ο Γιάννης Κολοβός για το τελικό σκορ, 5 – 0.

Δωτιέας Αγιάς (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Παππάς (35′ λ.τ. Μάνικος), Τσακάλι, Κουμπούρας, Δημολιός, Γκατζούλης (46′ Ντακούλας), Σούλι, Μπλατσέρι (58′ Χατζής), Κολοβός (58′ Μακρής), Λεσάι, Τσατσαλίδης (58′ Φουκαλάς).

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Σβάρνας, Πρίφτης, Μανακούσιος Θ., Τάφα (46′ Χασιώτης), Λιάκος, Περδίκης, Λάλλος (75′ Ροκάς), Μανακούσιος Δ., Παπαγεωργίου (65′ Χαζίζι), Καρυώτης (46′ Χριστακέας), Πρισακάρου.