Επιβλητικός ο Χείμαρρος με το καλημέρα του… ’19

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του το 2019 στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, κερδίζοντας με το επιβλητικό 7 – 0, τον Α.Ο. Χειμαδίου, στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα “σκαρφάλωσε” στη τρίτη θέση της βαθμολογίας με 20 πόντους, αφήνοντας τον Α.Ο. Χειμαδίου στην 7η με 13 βαθμούς.

Η ομάδα της Μαρμαρίνης είχε σε εξαιρετική ημέρα τον μέσο της, Ισμαήλ Τζουλάι, που έκανε ότι ήθελε στο χώρο του κέντρου του Χειμάρρου. Η ομάδα του Χειμάρρου άνοιξε το σκορ στο 10ο μόλις λεπτό με κεφαλιά του Βλάχου, ενώ στο 15′ με κοντινό πλασέ του Γκαντόγλου οι “κόκκινοι” έκαναν δύο τα τέρματά τους. Ενώ στο 25′ με κεφαλιά ο Τζανέκας διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 47′ ο Δουρτμές ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0, ενώ στο 56′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το δεύτερό του προσωπικό τέρμα. Στο 65′ ο Γκαντόγλου με σουτ πέτυχε το 6 – 0, ενώ το τελικό 7 – 0 διαμόρφωσε ο Βουγλάνης με πλασέ στο 85ο λεπτό.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Άτσος, Γκέκας (70′ Βάρσος), Βλάχος, Λιόλιος, Νάστος Γ., Νάτσης, Τζουλάι, Τζανέκας (51′ Γλουστιάνος), Βουγλάνης, Γκαντόγλου (80′ Νάστος junior), Δούρτμες (65′ Φαρμάκης).