Επιστροφή στις νίκες για τον Αμπελωνιακό

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» έφυγε το μεσημέρι του Σαββάτου (05/03) ο Αμπελωνιακός, καθώς κέρδισε τον Πύρρο με σκορ 3 – 1!

Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Αλεξανδρή στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με ευρύ σκορ κι έφθασαν έτσι τους δέκα οκτώ βαθμούς και την 7η θέση στην βαθμολογία.

Στην αντίπερα όχθη, το σύνολο του Γιάννη Τσαλάγγα δεν αποκόμισε θετικό αποτέλεσμα και παρέμεινε στους έντεκα βαθμούς και την 10η θέση μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Ο Άλκης Νικούλης ήταν αυτός που «άνοιξε» το σκορ στην συνάντηση μόλις στο 6ο λεπτό για τον Πύρρο, με τον Σπύρο Μπαρούτζα να απαντά νωρίς και έξι λεπτά αργότερα για τα γκολ και την ισοφάριση του σκορ με σ

Στην επανάληψη, ο πολύπειρος επιθετικός, Δημήτρης Γωγάκος πήρε την κατάσταση στα χέρια του και με δικό του γκολ έκανε την ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 στον Αμπελωνιακό, ενώ ο Βασίλης Μεσημέρης σκόραρε για το 1 – 3 στο 65′ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πύρρος (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης, Μάρης, Τζόγκας, Αλλιάι (79′ Φιλίππου), Βίλλης, Τσιρογιάννης, Σκαφιδάς, Σάρρα (86′ Καμαγιάννης), Σινάν (46′ Βύρλας), Τσιαμούρας (70′ Λάττα), Νικούλης.

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Βαρσάμης, Ντανίκας, Γωγάκος Γ. (83′ Ματέο), Κολιός, Μπαρούτζας, Μεσημέρης, Γκιόνα (70′ Κέρι), Πόνηρος, Λέκα (88′ Ντόβας), Χατηλιόντας, Γωγάκος Δ. (70′ Λέον).