Επιστροφή στις νίκες για τον Τύρναβο

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Δόξα Βαλανίδας, ο Τύρναβος επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες κερδίζοντας με 2 – 1 τον Ατρόμητο Δασοχωρίου.

Το τελικό αποτέλεσμα και την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης κρατά η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη που προπορεύεται στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας έχοντας τριάντα πέντε βαθμούς.

Από την άλλη, το σύνολο του Νίκου Χατζημπύρου δεν αποκόμισε κάτι θετικό στην 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο Φούντας ήταν αυτός που ευτύχησε να σκοράρει για την ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη στο 11ο μόλις λεπτό του αγώνα και τον Κωσταρέλλο να φέρνει το ματς στα ίσια στο 41′.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 45′ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γαλάρα.

Τίποτε δεν άλλαξε ως προς το σκορ στην αναμέτρηση του Τυρνάβου με τον Ατρόμητο Δασοχωρίου και οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες.

Τύρναβος (Γιώργος Φτεργιώτης): Βλιώρας, Καρράς, Τσατσελάρι, Παπαγεωργίου, Φούντας, Μπάκος, Μπαλκούρας, Κατσαρός, Γαλάρας, Τσέσμα, Πατρίκου.

Αγωνίστηκαν και οι: Ραψανιώτης, Κοτρούτσος, Σιούτη.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Γκόλτσιος, Παπανικολάου Β., Κωσταρέλλος, Τσιαμούρας, Αθανασόπουλος, Τανάγιας, Κόμης, Καραμπλής, Τσακνάκης (50′ Φραγκογούλας), Δήμου, Παπανικολάου Ευάγγ..