Επιστροφή στις νίκες για τον Τύρναβο

Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες πανηγύρισε στο γήπεδο του Τυρνάβου η ομώνυμη ομάδα επικρατώντας το μεσημέρι του Σαββάτου (13/11) της Δόξας Βαλανίδας με σκορ 2 – 1.

Η ομάδα του Γιώργη Φτεργιώτη με την επιστροφή στις νίκες έφθασε τους δώδεκα βαθμούς και συνεχίζει στην πρώτη θέση, ενώ το συγκρότημα του Βαγγέλη Μάνου έμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Ο Τύρναβος πήρε προβάδισμα στο παιχνίδι, με τον Κώστα Μπάκο να «ανοίγει» το σκορ στο 11ο λεπτό με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Το 1 – 0 μάλιστα ήταν και το σκορ ημιχρόνου στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη και στο 53′, οι γηπεδούχοι πήραν σημαντικό προβάδισμα για την νίκη, με τον Αρσέν Πατρίκου να σημειώνει το 2 – 0 με σουτ από πλάγια θέση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι στο 66′ με τον Νίκο Παλάντζα να μειώνει σε 2 – 1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι που κέρδισε ο αδερφός του Νίκος, με αυτό να αποτελεί έτσι και το τελικό σκορ και τον Τύρναβο να επιστρέφει στις νίκες…

Τύρναβος (Γιώργος Φτεργιώτης): Βλιώρας, Παπαγεωργίου, Φούντας, Καρράς, Λάζος, Μπάκος (78′ Χαδούλης), Μπαλκούρας, Πατρίκου, Κοτρούτσος (62′ Γαλάρας), Τσατσελάρι (89′ Χότζα), Τσέζμα (62′ Ραψανιώτης).

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Ραπτόπουλος (55′ Ντούφας), Τέλλιος, Μουταφίδης, Καρβέλης, Τσιαμούρας (55′ Καραγιάννης), Κουρδής, Θώμος (55′ Ρακιντζόγλου), Παλάντζας Π. (82′ Στατήρης), Παλάντζας Ν., Δεμερτζής (55′ Μηλίτσης).