Επιστροφή στις νίκες για το Στόμιο

Το Στόμιο επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3 – 1 της Ομόνοιας Λάρισας εντός έδρας και πήρε ένα υπερπολύτιμο τρίποντο στην μάχη που δίνει για την παραμονή στην Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι παίκτες του Σάκη Χατζόπουλου ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και πετυχαίνοντας ένα γκολ στο πρώτο και δύο στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν δίκαια στην νίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38′ με το τέρμα του Κώστα Αλβανού, ενώ στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό ο Σινάνι έκανε το 2 – 0 για τον Θερμαϊκό.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν στο παιχνίδι, με τον Πέτρο Τσεκούρα που έπιασε μία καρφωτή κεφαλιά και μείωσε για την ομάδα της Ομόνοιας σε 2 – 1.

Το συγκρότημα του Σάκη Χατζόπουλου «κλείδωσε» το τρίποντο στο 69ο λεπτό, με τον Σινάνι που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.

Η Σύνθεση

Θερμαϊκός Στομίου (Σάκης Χατζόπουλος): Σέρα, Τοπάλης, Παλάκας, Θεοδώρου, Σινάνι (78′ Αλεξίου), Ξαφάρας Κ., Οικονόμου, Αλβανός Στ. (46′ Δεσπότης), Τσιάρας (83′ Καρέτζιος), Βλούχος, Αλβανός Κ.