Επόμενο θύμα… ο Δίας Δίου!

Το σκορ της ημέρας στην 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας σημείωσε ο Ηρακλής Λάρισας, καθώς συνέτριψε με 6 – 2 τον Δία Δίου το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο της Νεάπολης.

Το συγκρότημα των Χρήστου Χατζηλιάδη – Θάνου Τριανταφυλλόπουλου έφθασε στην εμφατική νίκη απέναντι στο σύνολο του Παναγιώτη Παρασίδη με σχετική άνεση κι έτσι σκαρφάλωσε κι άλλο στον πίνακα της βαθμολογίας.

Για την ακρίβεια, μετά και την επιβλητική νίκη στην 7η «στροφή» του πρωταθλήματος έφθασε τους έντεκα βαθμούς και την έβδομη θέση, ενώ ο Δίας παρέμεινε στους πέντε βαθμούς και τη δέκατη θέση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στα πρώτα δευτερόλεπτα, οι παίκτες του Ηρακλή Λάρισας συνδυάστηκαν άψογα και αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Σπύρος Ζαφειρίου που με πλασέ έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους!

Πριν προλάβουν να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι, ο Ηρακλής Γκιουρσάνης μόλις στο 2′ τροφοδότησε τη μπάλα στον Ναρίνογλου και ο τελευταίος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον Ηρακλή.

Το πρώτο ημίχρονο «έκλεισε» με το σκορ να είναι 3 – 0 για τους «κυανόλευκους», με τον Ναρίνογλου να βρίσκει και πάλι δίχτυα στο 18′, ενώ ο Λαζαρίδης με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παπαγιάννη στο 34ο λεπτό.

Στην επανάληψη και στο 54′ ο Νίκος Ναρίνογλου σημείωσε χατ – τρικ, με τον Γιώργο Κακαβίτση να σκοράρει κι εκείνος στο 60′. Τον δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Γιάννης Χρηστίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 75′.

Τέλος, για τους φιλοξενούμενους είχαν μειώσει προσωρινά οι Γκαράτζιας (59′) και Παναγιωτίδης (69′).

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Τάρτας (65′ Αθανασιάς), Στοΐνοβιτς, Χατζηλιάδης, Τσακίρης, Μπάμης, Γκιουρσάνης, Χατζόπουλος (46′ Καμπέρης), Ναρίνογλου (56′ Χρηστίδης), Ζαφειρίου (79′ Παπαδάκος), Κακαβίτσης (65′ Αναδόγλου).

Δίας Δίου (Παναγιώτης Παρασίδης): Μπαλάφας, Αδαμόπουλος, Τσιμητρής, Λαζαρίδης (46′ Καραμανώλας), Λιόλιος, Γκαράτζιας, Μητράκας, Δημηνάς (81′ Γεωργαντάς), Φιτόπουλος (46′ Χασάπης), Παναγιωτίδης, Αποστολίδης (75′ Καραθάνος).

Τασιόπουλος Γ., Σακκάς, Τασιόπουλος Κ. (Θεσσαλίας).