Ευρεία νίκη και 2η θέση για τον Ηρακλή Χάλκης!

Νίκη και 2η θέση κατέκτησε στην 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας ο Ηρακλής Χάλκης, με την εντός έδρας επικράτηση απέναντι στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (22/01) οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο γήπεδο της Χάλκης στο πλαίσιο της επανεκκίνησης των πρωταθλημάτων για τον 2ο όμιλο της κατηγορίας και ο Ηρακλής Χάλκης μέτρησε μόνο θετικά.

Συγκεκριμένα, με την εντός έδρας νίκη (3 – 0) έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα η ομάδα του Κώστα Κουτσούκη ανέβηκε στην 2η θέση!

Στον αντίποδα, οι «κόκκινοι» των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα μετά την σημερινή ήττα παρέμειναν στους τέσσερις βαθμούς και την προτελευταία θέση στην βαθμολογία.

Ο Ηρακλής Χάλκης ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 20ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκου Βράκα, πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Παπαδόπουλος και ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος έκανε δύο τα τέρματα του Ηρακλή Χάλκη εννέα λεπτά μετά κεφαλιά από σέντρα του Καλογιάννη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δημήτρης Παπαδόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 στο 55′ με σουτ από θέση βολής και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Από πλευράς ευκαιριών η Μαρμαρίνη απείλησε με τους Νάστο, Κακαλούλη και Κρητικό, ενώ ευχαριστεί θερμά τον Ηρακλή Χάλκης για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι…

Ηρακλής Χάλκης (Κώστας Κουτσούκης): Κοτσιανούλης (75′ Κατηγιάννης), Ακριβοσούλης, Τζεμολάρι Άλ. (60′ Τζεμολάρι Ν.), Λέτσιος, Βογιατζής Π., Μπουζούκας, Ραπτοτάσιος (80′ Βογιατζής Σ.), Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος, Βράκας (46′ Ντινούλης), Καλογιάννης (60′ Οικονόμου).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Καρπέτης, Νάστος, Λιόλιος, Καραπαρίσης (46′ Σταμελάκης), Καραμάνης, Καραγεώργος, Μπάτσικας, Τογκέλος (60′ Κολομπάτσιος), Λιόγκας (60′ Καλαϊτζίδης), Κρητικός (75′ Γρηγορίου).