Ευρεία νίκη κι ανεβαίνει το Μαυροβούνι!

Την δεύτερη διαδοχική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε το Μαυροβούνι που επικράτησε εκτός έδρας του Ολύμπου Γόννων με σκορ, 3 – 0!

Το σύνολο του Βασίλη Μπακογιάννη πήρε μία σημαντική εκτός έδρας κι έτσι έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς αλλά και την έβδομη θέση στην βαθμολογία.

Από την άλλη, το σύνολο του Δημήτρη Κωστή δεν πήρε κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους οκτώ βαθμούς και την δέκατη τρίτη θέση.

Ο Αλέξανδρος Κακαζούκης έβαλε σε θέση οδηγού το Μαυροβούνι στο σκορ μόλις στο 2′ του αγώνα με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Θύμιου Μπέτση και ο Γιάννης Μαγγόλας διπλασίασε τα τέρματα για τους «πετεινούς» στο 33′ σε διπλή προσπάθεια από πρώτο σουτ του Θύμιου Μπέτση που σταμάτησε στο δοκάρι των γηπεδούχων.

Το τελικό 0 – 3 για την ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Δημήτρης Αντωνούλης με σουτ από ωραία ατομική ενέργεια.

Ο Όλυμπος Γόννων είχε στιγμές στο ματς με τους Κολτσίδα και Ζαϊρέ Γ., με πιο χαρακτηριστική αυτή του Τριαντάφυλλου Σερίφη στο 10ο λεπτό που σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μαυροβούνιου…

Γόννοι (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Τσιντζιλώνης (65′ Τζήκας Στ.), Γουγουλιάς Ν. (46′ Ζαϊρές Β.), Γουγουλιάς Χρ., Μπούμπουλης Αθ., Σερίφης, Συγκούνας (46′ Φώλλιας), Παρασκευούδης (65′ Τζίκα Ίλ.), Ζαϊρές Γ., Κόκρας, Κολτσίδας (60′ Πραγκαφίλλης).

Μαυροβούνι (Βασίλης Μπακογιάννης): Μπρέλλας, Μπάγκας Δ., Κακαζούκης (75′ Μπάγκας Αχ.), Κολιοφούτης, Παπαμάνος, Τατσέλος, Μαγγόλας, Μπέτσης, Πασιάς, Ράχης, Κυρμιτσής (60′ Αντωνούλης).