Εύκολα η Μελιβοία

Δίχως προβλήματα πέρασε από την έδρα του Ελευθεραί ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, τον οποίο και νίκησε με 4 – 0 για τη 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας κατάφερε από πολύ νωρίς να πάρει κεφάλι στο σκορ και να αλλάξει τις ισορροπίες στον αγώνα. Μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πασσιάς με σουτ δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει χαμένη και έκανε το 0 – 1. Για να έρθει στο 37ο λεπτό ο Γιαννουλέας να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που είχε κερδίσει ο Καραγιάννης.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να κρατήσουν καθαρή την εστία τους και παράλληλα ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού, «κλείδωσαν» τη νίκη. «Δράστης» ο Ρούσης, ο οποίος στο 74ο λεπτό μετά από ατομική ενέργεια σκόραρε και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.

Ο Φιλοκτήτης ωστόσο δεν είχε πει ακόμα τη τελευταία του λέξη στον αγώνα, καθώς δέκα λεπτά αργότερα, ο Χαρατσής με εξαιρετική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0 για την ομάδα του.