Εύκολα η Νέα Πολιτεία

Τη νίκη με 3 – 1 μέσα στην έδρας της εναντίον του Τοξότη Λάρισας πανηγύρισε η Αστραπή Νέας Πολιτείας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Δυναμικά ξεκίνησαν την αναμέτρηση οι ποδοσφαιριστές της Αστραπής Νέας Πολιτείας, καθώς κατάφεραν σε μία από τις πρώτες τους επιθέσεις να σκοράρουν και να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Ήταν μόλις το 6ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Κόκκορας κατάφερε να βρει στόχο με ωραία ενέργεια και έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Οι οποίοι σε ένα καίριο χρονικά σημείο του παιχνιδιού, μπόρεσαν να «χτυπήσουν» ξανά. Είχαμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό, όταν ο Κόκορας ξανά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διπλασίασε τόσο τα προσωπικά του τέρματα στο ματς, όσο και της ομάδας του με το 2 – 0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν από εκεί που είχαν σταματήσει, καθώς μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Τσανάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη της ομάδας του.

Ο Τοξότης όμως προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε στο 53ο λεπτό να μειώσει σε 3 – 1 με τον Νούσια, διεκδικώντας έτσι ότι μπορεί από το ματς. Τίποτα ωστόσο δεν άλλαξε στη συνέχεια, με την Αστραπή Νέας Πολιτείας να είναι αυτή που πανηγύρισε τη νίκη.