Εύκολα ο Αστέρας Μελισσοχωρίου

Εύκολο μεσημέρι είχε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, ο οποίος για τη 14η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας, επιβλήθηκε εντός έδρας με 3 – 0 του Ναρθακίου.

Το Μελισσοχώρι πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και γρήγορα γρήγορα φρόντισε να μεταφέρει την υπεροχή του αυτή και στον πίνακα του σκορ. Όταν μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τσιαντούλης με όμορφο σουτ έξω από τη περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους ωστόσο δεν είχαμε κάποια αλλαγή. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο και νωρίς νωρίς οι γηπεδούχοι φρόντισαν να εδραιώσουν το προβάδισμα τους. Αφού πρώτα στο 48′ ο Καραπαρίσης σημάδεψε το δοκάρι, στο 56′ ο Κολοβός με ιδανική κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, μετά από σέντρα του Χριστώνη, διπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα.

Μάλιστα πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι από το δεύτερο γκολ που δέχτηκαν, το Μελισσοχώρι «καθάρισε» το ματς. Διότι τρία λεπτά μετά, ο Γουργιώτης χρίστηκε σκόρερ με όμορφο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 στη νίκη της ομάδας του.