Εύκολα το Δασοχώρι

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Ατρόμητος Δασοχωρίου, ο οποίος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣ Λάρισας επικράτησε με 3 – 0 του Μαρίνου Αντύπα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και στο 19′ δημιούργησαν τη πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς, με τον Αθανασόπουλο να βγαίνει τετ – α – τετ και να αστοχεί. Όμως με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Νταλέτσος εκτέλεσε κόρνερ και ο Πατέρας με κεφαλιά σκόραρε και άνοιξε το σκορ για το Δασοχώρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού, ο Ατρόμητος κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη. Ο Δάμτσιας έκανε τη σέντρα και ο Καραμπλής προ κενής εστίας δεν αστόχησε διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Για να φτάσουμε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν από κάθετη του Καραγεώργου ο Καραμπλής με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.