Η… «μπίλια» έκατσε στον Αετόλοφο

Σε ένα ματς με εξαιρετικό ρυθμό, οχτώ γκολ και δύο ανατροπές, ο Αετός Αετολόφου κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 5 – 3 απέναντι στον Τοξότη Λάρισας για τη 2η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο γηπεδούχος Αετός κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό του παιχνιδιού με τον Βούζα, για να έρθει έξι λεπτά μετά ο Ραμάι να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Τοξότης μείωσε με τον Φορτομάρη Ν., ενώ επτά λεπτά μετά ο Σπηλιώτης ισοφάρισε σε 2 – 2.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, ο Τοξότης έκανε την ανατροπή, καθώς στο 48′ ο Μπράτσια έκανε το 2 – 3. Όμως πέντε λεπτά μετά ο Ραμάι ισοφάρισε εκ νέου σε 3 – 3. Ενώ στο 60′ ο Βούζας με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του με 4 – 3. Για να έρθει στο 67′ ο Κολομητρούσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ να διαμορφώσει το τελικό 5 – 3.