Η νίκη ήρθε στο φινάλε…

Τη τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας πήρε ο Μαχητής Τερψιθέας που επικράτησε με σκορ 2 – 0 της Αναγέννησης Ζαππείου.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (30/10) η ομάδα των Βαγγέλη Μπρισίμη – Θοδωρή Εμμανουήλ φιλοξένησε το Ζάππειο και οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Έτσι, ο Μαχητής έφθασε τους εννέα βαθμούς στις πρώτες τρεις αγωνιστικές και βρίσκεται στη πρώτη θέση, ενώ το Ζάππειο βρίσκεται στη τελευταία θέση δίχως βαθμό…

Ο Κώστας Φανίδης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα στο 78ο λεπτό από τον κ. Διαμάντη και ο Μαχητής Τερψιθέας έμεινε με παίκτη λιγότερο μέχρι το τέλος του αγώνα.

Για τους γηπεδούχους που επικράτησαν με σκορ 2 – 0, σκόραραν στο 84ο λεπτό ο Στέλιος Τσινούδης και ο Βάιος Ριζούλης τέσσερα λεπτά αργότερα.

Μάλιστα, για τους γηπεδούχους οι Τσινούδης, Αγγελής και Δάσσιος σημάδεψαν το δοκάρι της εστίας του Ζαππείου στην αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής…

Μαχητής Τερψιθέας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου (65′ Κανελλίδης), Ηλιούδης, Παπαδημητρίου, Κατσαβριάς, Δάσσιος, Ριζούλης, Τσινούδης (89′ Καφφές), Φανίδης, Αγγελής, Γκόνας.