«Θύελλα»… Ελάτειας στο Νέο Περιβόλι!

Δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο της η Θύελλα Ελάτειας, παίρνοντας την εκτός έδρας νίκη με 4 – 1 επί του Αστέρα Νέου Περιβολίου.

Μετά και την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, η Θύελλα Ελάτειας έφτασε τους 4εις βαθμούς, όσους δηλαδή έχει και ο Αστέρας Νέου Περιβολίου.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 45λέπτου στον αγώνα και συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βασίλης Ζάρρας έβγαλε ωραία σέντρα για τον Σπύρο Γκαραγκούνη και ο τελευταίος με κεφαλιά έκανε το 1 – 0.

Με το… «καλημέρα» της επανάληψης, οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν προβάδισμα ασφαλείας. Ο Παναγιώτης Τακέ επιχείρησε ένα πολύ δυνατό σουτ, δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο γκολκίπερ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ενώ λίγο αργότερα ο Λάλλας με ωραίο πλασέ «κλείδωσε» τη νίκη για την Ελάτεια. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και μείωσαν στο 66′ σε 1 – 3 με τον Εσμεράλντ Μπίμπα, μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας.

Όμως τη τελευταία λέξη στο ματς την «είχε» η Ελάτεια. Όταν στο 72ο λεπτό, ο Δημητρόφ, χρίστηκε σκόρερ και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 4.

Η νίκη αυτήν, αφιερώνεται από τους παίκτες της Θύελλας στο πρόεδρο της ομάδας, Κώστα Κίτσιο, που περιμένει να γίνει… χαζομπαμπάς!

Αστήρ Ν. Περιβολίου (Γιάννης Τσιάρας – Ζήσης Τσιμπουκλής): Τσιμπουκλής, Τσιάρας Ν., Παλαντζάρας Π., Μάλτζαρης, Τσιάρας Γ., Αργύρης Κ.Ι., Αργύρης Κ.Γ., Παπανικολάου, Μάγειρας (55′ Παπαναστασίου), Μπίμπα, Διάλλας (80′ Μαυροδήμος)

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Φαρμάκης, Ζάρρας Ευθ. Γκαραγκούνης Γ., Στογιάννης, Ζάρρας Β., Γκαραγκούνης Χαρ., Τάκης (58′ Διαμαντάκης), Τσιντώτας, Γκαραγκούνης Σπ. (48′ Κλέιντι), Τζίκα, Λάλλας (53′ Δημητρόφ).