Ιδανικό ντεμπούτο για Φιλοκτήτη και Κατερίνα Τσιαπάνου

Καλύτερος τρόπος από εκτός έδρας νίκη και μάλιστα «καθαρή» με 3 – 0, δεν θα μπορούσε να ονειρευτεί για το ντεμπούτο της στον πάγκο του Φιλοκτήτη Μελιβοίας η Κατερίνα Τσιαπάνου!

Η ομάδα του Φιλοκτήτη Μελιβοίας που ανά τα χρόνια παρουσιάζει προβλήματα στις πρεμιέρεας, φέτος με την Κατερίνα Τσιαπάνου στον πάγκο κατάφερε να φτάσει σε μια επιβλητική νίκη με 3 – 0 στον Πυργετό επί της ομώνυμης Αναγέννησης, στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το σκορ για τους Μελιβοιώτες άνοιξε στο 14′ ο Άρης Καπετάνιος με σουτ, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα της Μελιβοίας με το 0 – 2 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 82ο λεπτό ο Χονδροδήμος από θέση τετ – α – τετ, διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 μετά από ασσίστ του Νίκου Γκουντάρα.

Η ομάδα της Αναγέννησης Πυργετού συγχαίρει την ομάδα του Φιλοκτήτη Μελιβοίας για την νίκη και της εύχεται καλή συνέχεια στη συνέχεια του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Αναγέννηση Πυργετού (Κώστας Μαλλιάρας): Χάμος, Γκανάβας (55′ Βρακατός), Τριανταφύλλου (81′ λ.τ. Δούρος), Καμάμι, Καραβάνας (71′ Δόνος Λ.), Δελητζάνης, Σινάνι Κ., Βάρσος (72′ Νικολακάκης), Μπόλο, Μπίμπα, Σινάνι Ε.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κατερίνα Τσιαπάνου): Τσικρίκης, Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Γκουντάρας Ν., Μαλλιάρας, Βλάχος, Ντούμος (70′ Χαρατσής), Γιαννουλέας, Καπετάνιος, Χονδροδήμος, Σιμψιρής.