Ισοπαλία… Αναγέννησης

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Αναγέννησης Ευαγγελισμού και Αναγέννησης Ολύμπου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 – 1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις ξεκίνησε την αναμέτρηση η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, καθώς ευτύχησε να προηγηθεί από πολύ νωρίς. Ήταν μόλις το 3ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Λιούρας με σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σουλιώτη και έκανε το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στη μεγαλύτερη διάρκειά του, οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να προστατέψουν το υπέρ τους προβάδισμα και κρατούσαν τη νίκη και είχαν στο 77′ και δοκάρι με τον Τόλιο για να κλειδώσουν την νίκη. Όμως όταν φτάσαμε στο 88ο λεπτό αυτό άλλαξε. Διότι στο συγκεκριμένο λεπτό του παιχνιδιού σε μία από τις επιθέσεις της Αναγέννησης Ολύμπου, ο Ράχης με κεφαλιά δεν άφησε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε να πάει χαμένη και σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1 ανάμεσα στις δύο ομάδες.