«Ισοπαλία» με την Καρδίτσα η Λάρισα BC!

Σε ένα φιλικό συμπερασμάτων, η Λάρισα BC αναδείχθηκε ισόπαλη (!) 68 – 68 με τον ΑΣ Καρδίτσας με τον Νίκο Παπανικολόπουλο να δίνει χρόνο σε όλους τους αθλητές του, δοκιμάζοντας παράλληλα με τα πρόσωπα και… σχήματα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Λάρισα βρισκόταν μπροστά στο σκορ 36 – 51, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές δοκιμές σχημάτων έφεραν την Καρδίτσα ακόμη και μπροστά στο σκορ ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα με τον Μιχάλη Τσαϊρέλη να ευστοχεί σε μία από τις δύο βολές και να ισοφαρίζει το παιχνίδι.

Μάλιστα ο Μιχάλης Τσαϊρέλης είχε την ευκαιρία στην τελευταία επίθεση 1.9”, αστοχώντας όμως σε σουτ εκτίς ισορροπίας από την γωνία.

Με την σύμφωνη γνώμη των δύο ομάδων το παιχνίδι δεν πήγε στην παράταση.