Ισοπαλία που δεν άρεσε σε κανέναν!

Ισόπαλο (1 – 1) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας ανάμεσα σε Ροδιακό και Αναγέννηση Ευαγγελισμού. Ο Λιούρας έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, ο Χατζηκρανιώτης ισοφάρισε.

Με την ισοπαλία αυτήν, η ομάδα της Ροδιάς έμεινε εκτός πρώτης θέσης, ενώ η Αναγέννηση Ευαγγελισμού έμεινε εκτός 4άδας. Συγκεκριμένα 29 βαθμούς έχει ο Ροδιακός, έναν λιγότερο από τον πρωτοπόρο πλέον Ατρόμητο Δασοχωρίου, ενώ 27 βαθμούς έχει η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, δύο λιγότερους από την δεύτερη και τρίτη θέση αντιστοίχως.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο παιχνίδι με τον Λαυρέντη Λιούρα στο 12ο λεπτό.

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη είχε άμεση την απάντηση, αφού πρώτα προειδοποίησε με δοκάρι του Αρσέν Πατρίκου στο 25ο λεπτό.

Το γκολ της ισοφάρισης εν τέλει πέτυχε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Χατζηκρανιώτης, με το 1 – 1 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους και το τελικό.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κερδίσουν το παιχνίδι, όμως στο 70′ ο Τσιρόπουλος σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Κατή, ενώ στο 85′ ο Γαλάρας έβγαλε πάρε – βάλε στον Εριντόν Πατρίκου, ο οποίος εξ΄ επαφής πλάσαρε άουτ!

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Κοκκαλάρας, Μπουζούκης, Δράμης (85′ Λέτσιος), Φούντας, Τσιρόπουλος, Μπαλκούρας, Λέκα Σ., Χατζηκρανιώτης (75′ Γαλάρας), Μπιζιώτας (46′ Ψύρρας), Πατρίκου Αρσ., Μουκούλης (Πατρίκου Ερ.).

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Κατής, Φάκας (46′ Κότυλης), Ράντζας (5′ λ.τ. Πρακατές), Βαλατσός, Μπουζούκης, Ζέκα, Ντόκος, Σιαμαντούρας, Τσάτσος, Καρέλας, Λιούρας Λ.