Ισοπαλία στη μά(Χ)η της παραμονής…

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής για τη μάχη της παραμονής ανάμεσα στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης και τη Δόξα Βαλανίδας, με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Η ομάδα των Γιάννη Μπουρνάκα – Αντώνη Μπούρα με αυτή την ισοπαλία έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στη βαθμολογία, ενώ το σύνολο του Βαγγέλη Μάνου έφθασε τους είκοσι βαθμούς και τη δωδέκατη θέση.

Στο 15ο λεπτό ο Τέλλιος έδωσε το προβάδισμα στη Δόξα Βαλανίδας και το 0 – 1 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 55′, ο Μιχάλης Κρητικός σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσια από πάσα του Λιόλιου, ενώ είκοσι λεπτά μετά ο Γκέκας είχε δοκάρι σε προσπάθεια του για να βάλει τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης μπροστά στο σκορ.

Τέλος, οι άνθρωποι της Μαρμαρίνης θεωρούν ότι το γκολ της Βαλανίδας ήταν οφ σάιντ, όπως το γκολ του Μιχάλη Κρητικού στο 85′ όπου ακυρώθηκε από τον α’ βοηθό κ. Τέγο.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Γκέκας, Νικολούδης (90′ Φαρμάκης), Λιόλιος, Σταμελάκης (65′ Καρπέτης), Κωσταρέλλος, Ντούρμας, Κυμπούρης (70′ Γκαντόγλου), Κρητικός, Σαμαράς.