Ισοπαλία στον Πυργετό

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι στον Πυργετό ανάμεσα στην Αναγέννηση και τον Απόλλωνα Γαλήνης για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Το τελικό σκορ, 1 – 1, έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες. Έτσι, το σύνολο του Κώστα Μαλλιάρα πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα, ενώ έναν περισσότερο έχει η ομάδα του Δημήτρη Μήτση.

Στο πρώτο ημίχρονο και στο 25ο λεπτό η Αναγέννηση Πυργετού πήρε προβάδισμα με σκόρερ τον Κριστιάν Μπίμπα μετά από πάσα του Γιώργου Βάρσου.

Στην επανάληψη και στο 51′, ο Χάρης Ζυγούρης πέτυχε την ισοφάριση και το 1 – 1 με κοντινό πλασέ για τον Απόλλωνα Γαλήνης που ήταν και το τελικό σκορ.

Από πλευράς ευκαιριών ο Πυργετός απείλησε έχοντας δύο καλές στιγμές με τον Βασίλη Δελητζάνη όπως και ένα δοκάρι, ενώ η Γαλήνη είχε ευκαιρίες με τους Άσι Τζίκα, Γιώργο Κοκκινόπουλο και Γιώργο Βαρσάμη.

Πυργετός (Κώστας Μαλλιάρας): Παναγιωτόπουλος, Περκέτσι (90′ Καραβάνας), Καμάμι, Κατσιάβας, Δελητζάνης, Σινάνι (90′ Σούπα), Νικολακάκης, Μπίμπα Κ., Ρακίπι Ν. (58′ Μπόλος), Βάρσος, Δούρος.

Απόλλων Γαλήνης (Δημήτρης Μήτσης): Σβάρνας, Γκέκας (62′ Λάιος), Ζυγούρης Π., Κοκκινόπουλος, Γκουτσιούδης, Χαλίλ (55′ Θύμιου), Τζίκα Άσ., Γουγουλούλης, Ζυγούρης Χ., Μωυσιάδης, Βαρσάμης.