Ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης του Ηρακλή Λάρισας!

Με το ένα πόδι στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Λάρισας βρίσκεται ο Ηρακλής Λάρισας, κερδίζοντας στον πρώτο από τους διπλούς αγώνες τον Φαλανιακό με 3 – 0! Τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι Παπαγεωργίου και Αλεξίου (2).

Οι δύο ομάδες απέφυγαν το παιχνίδι σκοπιμότητας παίζοντας ανοιχτό και γρήγορο ποδόσφαιρο αποζημιώνοντας όσους φίλους επέλεξαν να περάσουν το μεσημέρι της Τετάρτης στο AEL FC ARENA.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για μια περίπτωση πέναλτι σε σου του Ηλία Πανταζή, στην οποία θεωρούν πως η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ηλία Μπάμη, με τον κ. Μπουρουζίκα να βρίσκεται κοντά δείχνοντας το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Ο Ηρακλής «καθάρισε» το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά στο 29′ ο Παπαγεωργίου βρήκε δίχτυα μετά από σέντρα σουτ από τα δεξιά, ενώ ο Χρήστος Αλεξίου με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Άρη Λώττα, πέτυχε το 2 – 0 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ηρακλή διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 με «δράστη» και πάλι τον Αλεξίου, με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση στο 67ο λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από ασθενής απόκρουση του Ντιντή σε σουτ του Σπύρου Ζαφειρίου.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Χάμος, Παπαγεωργίου Β., Κυριαλάνης, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Μπάμης (81′ Τάρτας), Ναρίνογλου (64′ Δοδοντσάκης), Παπαδόπουλος (64′ Ζαφειρίου), Αλεξίου (73′ Κακαβίτσης), Λώττας, Γκίκας (73′ Βαγενάς).

Φαλανιακός (Κώστας Νεμπεγλέρας): Ντιντής, Καραμπούζης, Γιαννακόπουλος (60′ Πανταζής Ηλ.), Λάιος, Σιάτρας, Πανταζής Γ. (64′ Παπαγεωργίου Θ.), Μπλέντι, Νάστας, Γκιουρσάνης, Μούτσα, Λόλας.