Ισόπαλοι στο… 90′!

Σε ένα ματς με δραματικό φινάλε, Αμπελωνιακός και Παναγροτικός Νίκαιας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 για τη 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΝ Λάρισας.

Έτσι μετά από δύο σερί νίκες, ο Αμπελωνιακός έφερε την πρώτη του… ισοπαλία για φέτος, φτάνοντας στους 7 βαθμούς, ενώ και ο Παναγροτικός Νίκαιας με δύο νίκες και μία ισοπαλία βρίσκεται στους 7 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο αν και προσπάθησαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, οι εστίες τους έμειναν… απαραβίαστες και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς να έχουμε σκορ.

Ωστόσο γρήγορα γρήγορα στο δεύτερο μέρος το σκορ άνοιξε. Συγκεκριμένα, στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέλιος Αλεξόπουλος για τον Αμπελωνιακό, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1 – 0 με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Σπύρου Μπαρούτζα.

Τα λεπτά κυλούσαν στο χρονόμετρο και οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ της ισοπαλίας. Και το βρήκαν στο τέλος! Στο 90′, ο Γιάννης Αλατάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Παναγροτικό Νίκαιας με εντυπωσιακό βολ πλανέ, διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1 ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια του Μιχάλη Γκανάβα.

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Βραζιτίκος, Μαυρίδης, Πάνου, Κολιός, Τέγος, Νάκε, Μπαρούτζας (80′ Κατσής), Αλεξόπουλος Στ., Βούκιας (70′ Μεσημέρης), Καρυπίδης (65′ Φετάου), Πόνηρος (65′ Αντύπας).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλαμάτας, Ψαρούλης Δ. (46′ Καραφέριας), Γεωργόπουλος (75′ Γκατζούλης), Ψαρούλης Αντ. (15′ λ.τ. Ξιώνης), Φάσσας, Παπακώστας, Χουσενάι, Γκουντίκας (75′ Ολομάνι), Γκανάβας, Ανδρεόπουλος (46′ Αλατάς), Βλαχάκης.