Κέρδισε και ανεβαίνει ο Δαμασιακός

Την πρώτη νίκη στα πλέι άουτ πανηγύρισε ο Δαμασιακός, μιας και κέρδισε τον Σμόλικα στο γήπεδο του Δαμασίου για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Τους είκοσι έξι βαθμούς έφθασε το σύνολο του Βασίλη Νάρη μετά από αυτή την επικράτηση και βλέπει με αισιοδοξία τη συνέχεια των πλέι άουτ, μιας και έχει απώτερο σκοπό να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Τον ίδιο στόχο έχει σαφώς και η ομάδα του Γιώργου Μάτου που ηττήθηκε όμως στο σημερινό ματς και παρέμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Γιάννη Ιωαννίδη με δυνατό σουτ και ο Θοδωρής Βίδρας σκόραρε για να κάνει δύο τα τέρματα του Δαμασιακού λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Αλέξη Τσούτσα.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στα γκολ του Δαμασιακού και μείωσαν με τον συνήθη «ύποπτο», Στέφανο Πρισακάρου στο 62ο λεπτό σε 2 – 1.

Από πλευράς ευκαιριών οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Αλέξη Τσούτσα, Θοδωρή Βίδρα (δοκάρι) και Στέλιο Λούτσο στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές με τους Στέφανο Πρισακάρου και Δημήτρη Μανακούσιο…

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης  – Νίκος Χατζηγιάννης): Νικολακούλης, Ιωαννίδης, Σκούπρας, Μουσιάρης Θ., Μπακαΐμης, Μουσιάρης Δ., Δούκας, Τσιάλτας, Βίδρας, Λούτσος, Τσούτσιας.

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Πρίφτης (10′ λ.τ. Γκαλμπογκίνης), Περδίκης, Χασιώτης (46′ Χριστακέας), Λιάκος, Παπαθανασίου, Λάλλος (46′ Παπαγεωργίου), Καρυώτης (46′ Τάφα), Πρισακάρου, Μανακούσιος Δ., Μανακούσιος Θ..