Κέρδισε και τον Προμηθέα και παρέμεινε πρώτος!

Την αντίσταση του Προμηθέα Λάρισας, «έκαμψε» ο Πύρρος Βορειοηπειρωτών Λάρισας (1 – 5) και παρέμεινε για μια ακόμη αγωνιστική στη πρώτη θέση του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Βλάχου έφτασε τους 46 βαθμούς μετά από 21 παιχνίδια και παρέμεινε στην 1η θέση, βλέποντας τον Παναγροτικό Νίκαιας να ακολουθεί πλέον στην 2η θέση με 44 πόντους.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Προμηθέα έμεινε στους 20 βαθμούς και την 12η θέση του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Πύρρος που είχε τα ηνία της αναμέτρησης με το «καλημέρα» του αγώνα, κατάφερε να προηγήθεί μόλις στο 10ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Χρήστος Λένας με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι κέρδισε τον Πανδρεμένο για το 0 – 1.

Στο 21ο λεπτό ο Αλιάι έκανε δύο τέρματα της ομάδας του, δίνοντας άλλον «αέρα» στους φιλοξενούμενους, ενώ στο 33ο, ο Γιώργης έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του Δημήτρη Βλάχου.

Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα του Πύρρου μπροστά στο σκορ με τέσσαρα τέρματα, χάρις σε γκολ του Λάζαρου Γαλάνη στο 41ο λεπτό του αγώνα.

Στην επανάληψη και στο 51ο λεπτό Σεΐζης πέτυχε το γκολ της τιμής για τον Προμηθέα, ενώ το τελικό 1 – 5 διαμόρφωσε στο 55ο λεπτό ο Ορλάντο Σάρα.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Πανδρεμένος, Παϊτέρης, Καπετανόπουλος, Χατζησαββίδης, Καρβουνάρης, Αλίου, Σεΐζης, Κώστας, Κατσάμπελας, Δολμές, Ρούτσι.

Πύρρος Βορειοηπειρωτών Λάρισας (Δημήτρης Βλάχος): Ξύτσας, Μάρης, Σουλάι, Λέτσιος, Ακρίβος, Σάρα (60′ Τσάκουλης), Γιώργης, Γαλάνης, Αλιάι (65′ Ζέρβας), Λένας (78′ Γκρίφτσας), Φουρκιώτης.