«Καθάρισε» από νωρίς η Δήμητρα Γιάννουλης

Πετυχαίνοντας τρία γκολ από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, η Δήμητρα Γιάννουλης πέρασε εύκολα από την έδρα της Δόξας Βαλανίδας με 3 – 0 για την 6η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Πολύ δυναμικό ξεκίνημα πραγματοποίησε η Δήμητρα Γιάννουλης, η οποία φρόντισε από πολύ νωρίς να προηγηθεί και στη συνέχεια να κλειδώσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Η αρχή έγινε στο 14ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Γραβάνης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και τους έβαλε σε θέση οδηγού με σουτ.

Στη συνέχεια και στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν προβάδισμα ασφαλείας, καθώς ο Τσακνάκης με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής εννιά λεπτά αργότερα, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς με κεφαλιά αυτήν την φορά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3.

Στο δεύτερο μέρος με τα πάντα ουσιαστικά να έχουν κριθεί, οι ποδοσφαιριστές της Δήμητρας Γιάννουλης ήλεγξαν τον ρυθμό και δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να ξαναμπούν στο ματς. Έτσι ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ διαμορφωμένο από το 3 – 0 του πρώτου ημιχρόνου.