«Καθάρισε» από νωρίς ο Μαχητής

Ο Μαχητής Τερψιθέας πανηγύρισε τη νίκη και την κατάκτηση τριών βαθμών, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 3 – 1 του Απόλλωνα Γαλήνης, για τη 2η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση και κατάφεραν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα. Καθώς μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, ο Μάριος Ζούγκα με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0. Μάλιστα δέκα λεπτά αργότερα, ο Τσοπουρίδης με πλασέ, αφού πέρασε και τον αντίπαλο γκολκίπερ έκανε το 2 – 0.

Για να έρθει στο 35ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Φούντας με πολύ όμορφη ατομική ενέργεια να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Το μόνο που κατάφερε η Γαλήνη, ήταν να μειώσει λίγο αργότερα, όταν από φάουλ του Δεμίση, ο Κουρέτσος με κεφαλιά σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 στην ήττα της ομάδας του.