«Καθάρισε» από το ημίχρονο το Μακρυχώρι

Σκοράροντας όλα του τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Αετός Μακρυχωρίου επικράτησε με 2 – 0 εντός έδρας της Δόξας Βαλανίδας, για τη 14η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Μακρυχωρίου ήταν αυτή που ξεκίνησε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις την αναμέτρηση, καθώς από πολύ νωρίς ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα. Πιο συγκεκριμένα, με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών αγώνα, ο Χριστοδούλου από πλεονεκτική θέση δεν αστόχησε και έκανε το 1 – 0 για την ομάδα του.

Μάλιστα στη συνέχεια του πρώτου μέρους ο Αετός Μακρυχωρίου κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμά του. Και αυτό γιατί στο 39ο λεπτό, ο Γκαμπούρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με σαφές προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι γηπεδούχοι δεν άφησαν τους αντιπάλους να βρουν αντίδραση και να ξαναμπούν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. Έτσι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή στο ματς, βρήκε το Μακρυχώρι να παίρνει τη νίκη με το σκορ διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο.