«Καθάρισε» από το πρώτο ο Απόλλων!

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Απόλλων Λάρισας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Δόξα Αργυροπουλίου, καθώς επικράτησε με 3 – 0 στο πλαίσιο της εμβόλιμης 9ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Απόλλων Λάρισας που πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε στο τελευταίο κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου, όχι απλά να ανοίξει το σκορ, αλλά ουσιαστικά να καθαρίσει το ματς πετυχαίνοντας τρία τέρματα! Η αρχή έγινε στο 35ο λεπτό, με τον Σιάτρα να νικάει τον αντίπαλο γκολκίπερ και να κάνει το 0 – 1.

Στη συνέχεια και άμεσα, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα εκμεταλλευόμενοι την υπέρ τους ψυχολογία. Δύο λεπτά μετά λοιπόν, ο Γερεντές με όμορφο τελείωμα από πλεονεκτική θέση διπλασίασε τα τέρματα για τον Απόλλωνα. Για να έρθει στο 41′ ο Σιάτρας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, όπως ήταν λογικό με το δεδομένο σκορ, ο ρυθμός έπεσε. Ο Απόλλων Λάρισας ήλεγξε τον ρυθμό και δεν άφησε την ομάδα του Αργυροπουλίου να πετύχει κάποιο τέρμα. Έτσι ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο με το 3 – 0 υπέρ των φιλοξενούμενων.