«Καθάρισε» ο Αμπατζίδης για την ΠΑΟΛΑ!

Με τον Αμπατζίδη να σκοράρει και τα δύο τέρματα της ομάδας του, ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ επικράτησε εντός έδρας με 2 – 0 του Ελευθεραί, για την 6η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Μπορεί στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους να μην είχαμε δει γκολ, όμως στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου τα πάντα άλλαξαν με την ομάδα του ΠΑΟΛ Αβέρωφ να αλλάζει τις ισορροπίες του σκορ σε ένα σημαντικό σημείο. Πιο συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αμπατζίδης με όμορφο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα οι γηπεδούχοι συνέχισαν από εκεί που είχαν μείνει, καθώς κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα ασφαλείας και να βάλουν σε στέρεες βάσεις τη νίκη. Ήταν το 68ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Αμπατζίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού τίποτα δεν άλλαξε με τον ΠΑΟΛ να ελέγχει τον ρυθμό και να μην αφήνει τους αντιπάλους τους να σκοράρουν κάποιο τέρμα. Έτσι το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 2 – 0.