«Καθάρισε» ο Κατσιάνος

Με νίκη επέστρεψε στην Α΄ ΕΠΣ Λάρισας η Αστραπή Νέας Πολιτείας, κερδίζοντας στη πρεμιέρα τον Αμπελωνιακό και μάλιστα με ανατροπή!

Ντεμπούτο για τον Δημήτρη Αλεξανδρή στους πάγκους και αν και η ομάδα του προηγήθηκε με το «καλημέρα» της αναμέτρησης, δεν κατάφερε να φύγει με βαθμούς ή βαθμό από τη Νέα Πολιτεία.

Στο 8ο μόλις λεπτό ο Σπύρος Βούκιας ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των φιλοξενουμένων, έπειτα από κόρνερ του Γιάννη Πόνηρου και προβολή του Κολιού στο δεύτερο δοκάρι.

Στο 25′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Αλέξανδρου Κακαζούκη και κακή εκτίμηση του Βραζιτίκου και αφού η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι, η Αστραπή ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1 – 1.

Στην επανάληψη ο Μπρέλλας σταμάτησε τον Μπαρούτζα από θέση τετ – α – τετ κρατώντας το 1 – 1 για να έρθει στο 74′ ο προωθημένος Τόλης Κατσιάνος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κακαζούκη, να πετύχει την ανατροπή του σκορ και να διαμορφώσει το τελικό 2 – 1.

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Μπρέλλας, Γκώνιας, Κακαζούκης (72′ Φούντας), Κατσιάνος, Ζήσης, Μπομπότης, Καφφές, Αθανασιάδης (60′ Χλωρός), Τσινούδης (60′ Μανώλης), Ιωαννίδης (46′ Καλτσάς), Ταρταμπούκας (87′ Ζαχαρούλης).

Αμπελωνιακός (Δημήτρης Αλεξανδρής): Βραζιτίκος, Μαυρίδης (85′ Φετάου), Πάνου (75′ Νάκιε), Μεσημέρης (85′ Τέγος), Κολιός, Αλεξόπουλος Αχ. (75′ Καρυπίδης), Γκιόνα, Αλεξόπουλος Στ., Μπαρούτζας, Βούκιας (70′ Αντύπας), Πόνηρος.